Hatalmas siker volt az AGROmashEXPO, melyre idén rekordszámú, több mint 45.000 látogató érkezett! Az agráripari kiállítást Budapesten 2016. január 27-30. között redezték, a HUNGEXPO Vásárközpontban. Az AGROmashEXPO-n a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) idén is képviseltette magát.
Az MME stand a 2016. évi AGROmashEXPO-n (Fotó: Göcző Gabriella).
Az MME főállású munkatársai és önkéntesei a rendezvény mind a négy napján egész nap várták az érdeklődő látogatókat, akik:
- A HELICON parlagisas-védelmi LIFE+ program keretében a ragadozómadarakat érintő mérgezéses esetekről és egyéb bűncselekményekről kaphattak információkat.
- A kékvércse-védelmi LIFE+ program kapcsán a faj és a vetési varjak védelmével ismerkedhettek meg.
- Első alkalommal találkozhatak a nagy nyilvánosság előtt a tavaly ősszel indult szalakótavédelmi LIFE+ programmal.
- Elsőször ismerkedhettek meg az AGROmashEXPO látogatói a RAPTORSPREYLIFE LIFE+ projekttel, mely a veszélyeztetett kerecsensólyom és parlagi sas populációk zsákmánybázisának biztosítását tűzte ki célul.
- A Svájci-Magyar Együttműködési Program finanszírozásával megvalósuló SH/4/8 regisztrációs számú projekt Natura 2000 területek fenntartási terveinek elkészítését végzi. Ezeken a területeken a vadgazdálkodókkal való kapcsolat kiemelt fontosságú, hiszen a vadgazdálkodással együtt megoldhatók olyan természetvédelmi feladatok, mint például a földön fészkelő veszélyeztetett madarak költési sikerét befolyásoló fészekpredátorok (szőrmés ragadozók, vaddisznó) állományának szabályozása vagy az erdei vadhatás optimális szinten tartása. A projekt végrehajtása abba a fázisba érkezett, amikor a készülő fenntartási tervek az érintettek - hangsúlyosan a FeHoVa látogatóközönségének számító vadászok, horgászok és természetjárók - figyelmére és véleményére számítanak.
- Végül, de nem utolsó sorban tájékoztatuk az érdeklődőket a szintén a Svájci-Magyar Együttműködési Program finanszírozásával megvalósuló SH/4/10 regisztrációs számú projektről, ami a Natura 2000 területekhez kapcsolódó ismeretterjesztési és szemléletformáló feladatokat látja el a lakossági, a gazdálkodói, pedagógusi, óvodás és általános iskolai célcsoportokat megszólítva.
A standunkon nem csak beszélgetni lehetett az MME szakembereivel és önkénteseivel, de az érdeklődők itt juthattak hozzá az egyes projektek szakmai és ismeretterjesztő kiadványaival is.
Göcző Gabriella